Fotoğraf Dönüştürücü

#

Fotoğraf Dönüştürücü

 

Fotoğraf çekimleri artık mobil cihazlardan tıpkı bir fotoğraf stüdyosunda fotoğraf çekimi yapılıyor gibi yapılabiliyor. Fotoğrafta görülen bir eksik ya da kötü görüntü fotoğraf düzenleme programlarıyla düzeltilebiliyor. Ancak internet ortamında herhangi bir siteye fotoğraf dosyası yüklemek için dosya yükleme konusunda başarısız olunuyor.

 

Fotoğrafın yüklenilmek istenildiği site "farklı bir dosya pixeline dönüştürmek gerekiyor" tarzında uyarı veriyor. Bu fotoğraf dosyasını yüklemek için ise fotoğraf dönüştürücü programlarına ihtiyaç duyuluyor. Bu programlar internet üzerinden ücretsiz olarak yükleniyor ve istediğiniz fotoğrafın biçimlendirilmesi yapılıyor.

 

Bilgisayar İçin Fotoğraf Dönüştürücü

 

Bilgisayarlarda fotoğraf dönüştürücü kullanımı sağlamak için internetten indirme yapılıyor. Fotoğraf dönüştürmek demek, sitelerin fotoğraf eklemek için ayırmış oldukları alana sizin fotoğrafınızın sığdırılması demek anlamına geliyor. Bu nedenle sizin bilgisayarınızda bulunan fotoğraf ya da görsel sıkıştırılarak internet sitesindeki fotoğraf için ayrılmış olan alana sığdırılıyor. Fotoğraf biçimlendiricileri ya da dönüştürücüleri bu işi yapıyor. Bu işlem sırasında bazı dosya kayıpları yaşanabiliyor hatta tamamen kaybolabiliyor ancak bu biçimlendirme dosyanın tamamının yok olmasına izin vermiyor.

 

Cep Telefonları İçin Fotoğraf Dönüştürücü

 

Cep telefonlarında fotoğraf dönüştürücü kullanmak da tıpkı bilgisayarlarda olduğu gibi sitelere resim yükleme işlemini yapmak için kullanılıyor. Bu işlemi yapmak için ise cep telefonlarına küçük boyutlu bir fotoğraf biçimlendirme programı yüklemek yeterli oluyor. Iphone telefonlarınızda bu işlemi yapmak için Apple Store uygulamasına girerek dilediğiniz fotoğraf dönüştürücüsünü yükleyebilirsiniz.

 

Sorunsuz çalışan bu programlar kullanıcıya yönlendirme de yapıyor. Android işletim sistemine sahip telefonlarınızdan ise Google Play Store uygulamasından bu indirme işlemini yapabilirsiniz. Bu işlem sayesinde dilediğiniz PDF uzantılı dosyayı internet sitelerine yükleyebilirsiniz. Sorunsuz çalışan bu uygulamaların ücretsiz olarak sunulması da kullanıcıların bu uygulamaları indirerek kullanmalarını sağlıyor.